Yaz Okulunda Başka Bölümden Ders Alma Hakkında

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda açılmayan eğitim planında tanımlı dersler yerine Farklı Fakültelerden ders almak isteyen öğrenciler sistem üzerinden ders seçimi yapamamaktadır. 

Bu öğrencilerin işlemleri almak istedikleri ders ile ilgili dilekçeyi kayıtlı olduğu bölüm başkanlığına vermesi, bölümün uygun görmesi durumunda ödemeyi yapabilmesi için SKS Harç Birimine başvuruda bulunması ve FYK kararı ile derslerin eklenmesi şeklinde yapılmaktadır. 

Üniversitemiz Senatosu ile kabul edilen takvim gereğince Yaz Okulu ödemelerinin 08 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılması nedeniyle ders alma dilekçelerinin öğrencilerin ödemelerini yapmaları koşuluyla 08 Temmuz 2022 Cuma günü saat 12:00’ye kadar kabul edilecektir.

Üniversitemizin farklı Bölümlerinden ders almak için dilekçeyle başvuru yapan öğrencilerimizin, Bölüm Başkanlığımıza gelerek Bölümden onaylanmış dilekçelerini alıp, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı A-1030 nolu büroda ödeme işlemleri için başvuru yapmaları gereklidir. Ödeme işlemi yapıldıktan sonra tekrar Bölüm Başkanlığımıza ödeme yapıldığını gösteren belgeyi ve dilekçenizi bırakmanız gerekmektedir.


Dilekçe yollamış olmanız dersi alabilmeniz için yeterli olmayıp, ödeme işlemini tamamladıktan sonra, ilgili belgeyi tekrardan Bölümümüze getirmeniz gerekmektedir.

Uygun Dersler

Tüm Duyurular