Yıldız Robocon 17

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün bu sene 4.sünü düzenleyeceği, eski ismiyle ‘Yıldız Savaşları’ yeni ismiyle ‘Yıldız Robocon(Yıldız Robotics Contest) ’ 25-26 Mart 2017 tarihleri arasında Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
 
Yıldız Robocon, geleneksel robot yarışması kategorileri olan Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Robocross(arazi), Yangın Söndüren, Labirent Çözen, Serbest Kategori’nin yanı sıra Yıldız Savaşları Kategorisi ile ülke çapında düzenlenen robot yarışmaları arasında bir ilki gerçekleştirmiştir.Arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi daha birçok özelliklere sahip olan robotların savaştığı, heyecanın doruklarda yaşandığı ‘Yıldız Savaşları’ kategorisi, etkinliğin en ilgi çeken kategorisi haline gelmiştir. Yarışların yanısıra etkinlik sırasında firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından robotik ve kontrol alanında seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.
 
 
Her yıl 7’den 70’e her yaştan yarışmacısı ve katılımcısına iki gün boyunca eşsiz bir görsel şölen sunan Yıldız Robocon, bu sene de sizleri bu heyecana davet ediyor!
 
 
Ayrıntılı Bilgi için:
 
http://www.yildizrobocon.org
 
 

 

Tüm Haberler